Tkanina, skóra czy ekoskóra? Poznaj wady i zalety rozwiązań.Odpowiednie meble wypoczynkowe względem dokładnie określonych oczekiwań to klucz do sukcesu na lata. Mamy wybór pomiędzy tkaniną, a w ramach niej z kolejnymi wyborami, skórą i ekoskórą. Poniżej znajdziesz ich najważniejsze zalety i wady, dzięki czemu o wiele prościej będzie Ci podjąć decyzję.

Tkanina obiciowa

Zacznijmy od zalet tkanin obiciowych. Przede wszystkim są one wytrzymałe, przyjemne w dotyku oraz ciepłe zarówno zimą, jak i latem. Jeśli chodzi o przepuszczalność powietrza, tkaniny bardzo dobrze „oddychają”. Do sofy obitej tkaniną nie przykleimy się nawet w upalne dni, czego nie można powiedzieć o pozostałych materiałach. Tkanina obiciowa jest zdecydowanie tańsza od skórzanej alternatywy. Niemniej jednak nie jest to wybór dla alergików, ponieważ chłonie kurz i trudno utrzymać ją w czystości.

Skóra naturalna

To najlepszy wybór, jeśli Twoim oczekiwaniem jest optymalna wytrzymałość. Decydując się na obicie kanapy ze skóry naturalnej zapewnisz jednocześnie ekskluzywny wygląd wnętrza. Skóra e „oddycha” lepiej niż ekoskóra, jednak nie tak, jak tkanina obiciowa. Jest odpowiednim wyborem dla osób skłonnych lub borykających się z alergią. Do wad skóry naturalnej należą natomiast: naciąganie, konieczność regularnej konserwacji, „klejenie się” do ciała oraz wysoka cena.

Ekoskóra

Jeśli zdecydujesz się na obicie sofy ekoskórą, masz gwarancję następujących jej zalet. Pod kątem wizualnym stanowi doskonałą alternatywę skóry. Jest od niej tańsza, nie naciąga się i jest prosta utrzymaniu czystości. Musisz liczyć się jednak z minusami: koniecznością konserwacji, znikomą przepuszczalnością powietrza, zimnem zimą, gorącem latem. Wybór pozostawiamy do Twojej oceny. Życzymy oczywiście najrozsądniejszego, który przez długo będzie Cię satysfakcjonował.Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *