Obicia kanap. Krótko o najpopularniejszych materiałach.Jeśli planujesz zakup nowego kompletu wypoczynkowego, sofy czy kanapy wiedza w temacie popularnie wybieranych materiałów z całą pewnością Ci się przyda. Sprawdź, jaki materiał wybierany jest najczęściej i jakie są jego zalety. Zapraszamy do krótkiej lektury.

O welurach słów kilka

Welur jest tkaniną znaną w Europie od XII wieku. Nic więc dziwnego, że była i nadal jest tak popularna. Dzieje się tak za sprawą jej wysokiej odporności na przecieranie się. Jeśli zdecydujesz się właśnie na taką welurową sofę, jej optymalną trwałość masz zagwarantowaną. Ponadto warto wiedzieć, że welur to materiał przyjemny w dotyku – idealnie nadaje się jako materiał obiciowy dla kanap. Co więcej, występuje w różnorodnej kolorystyce, dlatego też nie stanowi problemu znalezienie czegoś zupełnie tylko dla siebie.

Ponadczasowa skóra

Kolejnym trwałym materiałem obiciowym jest skóra. Jest to ponadto wybór, który zapewni nam w salonie chyba najbardziej elegancką szykowną aranżację. Reprezentatywna skóra jest barwiona i to nie tylko w ramach klasycznych kolorów, ale też tych, które obecnie są trendy. Decydując się na skórzaną sofę, należy mieć na uwadze konieczność jej odpowiedniej i regularnej konserwacji.

Przytulna lniana kanapa

Len kojarzony z obrusami czy też letnimi sukienkami stanowi kolejne popularne rozwiązanie w kwestii materiałów obiciowych. Zapewnia przytulną kanapę i niepowtarzalny urok wnętrza. Następna zaleta lnu drzemie w jego trwałości. Lniane obicia są wytrzymałe, nie przecierają się, a co za tym idzie, przez długo wyglądają jak nowe.Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *