Jakie obicie mebli do salonu?Zapewne wiesz, że dzięki tkaninom obiciowym jesteś w stanie zmienić aranżację wnętrza niemal natychmiast. Nie jesteś tutaj bez powodu, ponieważ szukasz materiału idealnego, który sprosta wszelkim Twoim wymaganiom, ale też wymaganiom Twojej rodziny. Jeśli w domu szykują się zmiany, nasz artykuł jest właśnie dla Ciebie.

O różnych materiałach obiciowych słów kilka

Jeśli przyjrzysz się dokładnie nowoczesnym tkaninom obiciowym dostępnym na rynku, zwrócisz zapewne uwagę na fakt, że występują one w różnorodnej kolorystyce, wzornictwie i fakturze. Poza tym dowiesz się przy okazji, że są to tkaniny plamoodporne, nie ścierają się i są proste w utrzymaniu czystości. Poza tym zapoznasz się z nazwami: szenile, żakardy, mikrofibry i welury.

Szenile

Jest to tkanina z przędzy szenilowej. W dotyku przypomina zamsz. Szenile stanowią grupę materiałów odpornych na ścieranie i rozciąganie. Pod kątem wizualnym prawdziwa elegnacja.

Żakardy

To typowo wielowarstwowe materiały. Są wzorzyste i pełne kolorów. Idealnie sprawdzą się jako tkanina na poduszki oparciowe i dekoracyjne.

Mikrofibry

Stanowią najbardziej nowoczesny wybór materiałów obiciowych. Występują w jednolitych kolorach, dlatego idealnie nadają się do wnętrz w klasycznej aranżacji. Odporne na ścieranie stanowią wytrzymałą tkaninę dla mebli nie tylko domowego, ale i publicznego użytku.

Welur

Jeśli potrzebujesz przytulnej atmosfery w salonie i równie przytulnej kanapy, powinieneś wybrać welur. Dzięki możliwości wyboru tkaniny zarówno jednobarwnej, jak i wzorzystej możesz mieć pewność, że w przypadku weluru podejmiesz bardzo szybką i słuszną decyzję.Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *