Czyszczenie kanap. Materiał, skóra i ekoskóraBiorąc pod uwagę fakt, że każdy z nas chce mieć zawsze czysty salon, a jednocześnie sofę czy narożnik, warto wiedzieć jakimi metodami czyścić dane materiały obiciowe. Do wylania kawy, herbaty, soku czy wina nie brakuje sposobnych momentów. Jak to się mówi przezorny zawsze ubezpieczony. Sprawdźmy jak czyścić kanapę obitą materiałem, skórą i ekoskórą.

Czyścimy kanapę z materiału

W pielęgnacji kanapy z materiału najważniejszą czynnością jest jej regularne odkurzanie. Odkurzasz dywan? Nie zaszkodzi zahaczyć również i o nią. Kanapy obite tkaniną mają to do siebie, że lubią pochłaniać dużo kurzu. Są więc niezbyt dobrym rozwiązaniem dla alergików. W przypadku plamy z kawy, soku itp. warto sięgnąć po któryś ze specjalnych płynów do czyszczenia dywanów. Systematyczne odświeżanie kanapy wodą z płynem do mycia naczyń jeszcze nigdy nie zaszkodziło żadnej z tkanin. Pamiętaj, aby tę czynność wykonywać dobrze odciśniętą szmatką lub gąbką.

Czyścimy skórzaną kanapę

W tym wypadku przyda Ci się woda i duża paczka płatków mydlanych. Takim roztworem usuniesz każde nawet najbardziej widoczne zabrudzenie. Musisz pamiętać jednak o tym, że skóra wymaga regularnej pielęgnacji, a właściwie specjalnych środków do jej natłuszczania. W takie koniecznie należy się wyposażyć, decydując na skórzane obicie kanapy.

Czyścimy kanapę z ekoskóry

Ekoskóra ceni delikatne zabiegi pielęgnacyjne. W jej przypadku wystarczająca jest więc woda z mydłem. Decydując się jednak na specjalne preparaty, zwróć uwagę na skład. Pod żadnym pozorem nie może znaleźć się w nim alkohol, wosk i nafta.2 Replies to “Czyszczenie kanap. Materiał, skóra i ekoskóra”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *